Sovičková taštička

Tuto taštičku jsem se chystala uháčkovat už dlouho, teď jsem konečně měla důvod se do ní pustit. Naše Terezka si pořád někde schovává věci, přendává je z krabičky do krabičky, takže jsem jí uháčkovala kabelečku a pro Vás mám samozřejmě návod.

Potřebujeme: háček, přízi, nůžky, tavnou pistoli, různé doplňky na ozdobení

Jako začátek si uháčkujeme řetízek – počet ok záleží na tom, jak velkou taštičku chceme. Já začala na 35 řo (řetízkových očích).
Tento řetízek obháčkujeme PDS (polodlouhé sloupky) z obou stran, v rozích uháčkujeme 5 PDS do jednoho očka. Celkově mi vyšlo 72 PDS dokola.
Dále háčkujeme v řadách pořád dokola, ukončujeme pevným okem. Aby mi nevznikal šikmý šev, háčkuji začátek a konec řady stejně jako u čepic. Tzn. že v jedné řadě háčkuji normálně pds do pds pod ním a v další řadě první očko předchozí řady vynechám a poslední sloupek udělám pak do „paty“ prvního (tvořeného ze dvou řetízkových ok).
Pořád dokola háčkujeme řady, až dojdeme do místa, kde chceme změnit barvu. Změníme barvu a pokračujeme. V místě, kde chceme mít uši (respektive díru) háčkujeme takto: nejtěžší pro mě byl výpočet KDY vůbec tu „díru“ začít háčkovat. Nakonec jsem zjistila, že to nebude až tak moc těžký výpočet. Takže: celkový počet sloupků vydělíme šesti. Vyšlo mi 12. Začátek je tedy 12 PDS, pak 12 řetízkových ok, teď 24 PDS, 12 řet. ok a nakonec 12 PDS.
V místě, kde máme řetízková oka vznikla díra. V další řadě do těchto řet.ok budeme háčkovat opět PDS.
Pokračujeme dokola do té doby, než uznáme, že jsme v cíííííííli 🙂

Dozdobení kabelky – jelikož v názvu článku je psáno sovičková taštička, tak uháčkujeme oči a zobák.

Oči:
Háčkujeme dvakrát:
5 řetízkových ok spojíme pevným okem, do vzniklé „díry“ háčkujeme 14 dlouhých sloupků.
V druhé řadě uháčkujeme do každého oka dva dlouhé sloupky  (28 DS celkem).

Zobák:
Já mám na každé kabelce jiný, v prvním případě jsem dělala z polodlouhých sloupků a v druhém z krátkých – ten se mi zdá lepší.
Uháčkujeme 12 řetízkových ok, do druhého oka od háčku začneme háčkovat krátké sloupky. Dojedeme na konec řady, uháčkujeme řetízkové oko na otočení a první oko z další řady vynecháme a opět háčkujeme až na konec řady. Tímto způsobem ubíráme až nám zůstanou dvě řet.oka. Celý zobák obháčkujeme krátkými sloupky, s tím, že v rozích háčkujeme 3 ks do jednoho.

Oči a zobák přišijeme na kabelku, já ještě nalepila hýbací očička. Místo nich můžete uháčkovat kolečko z DS z černé barvy.

kabelka sova

 

♥   Zapojte se také do FB skupiny o háčkování s příjemnou tvořící atmosférou, kde se vzájemně inpirujeme.