Cink, cink – návod na zvoneček

Dnes měly děti v Terezčiné školičce vánoční tvoření a my všichni byli u toho. Terezka, Johanka (ta to bravurně zvládla v kočárku a bedlivě pozorovala vše co se kolem děje), tatínek a má maličkost. Tyto akce jsou fajn a ještě víc super bylo to, že jsme byli všichni čtyři spolu. Byla to chvíle klidu v tom předvánočním shonu a u nás vlastně v celoročním shonu 😀 . Strašně se těším na Vánoce, kdy už příští týden pošleme poslední zásilky plné klubíček, které k Vám snad dorazí ještě do Vánoc a pak budeme odpočívat a čerpat síly na nový rok. V tom nás bude čekat velká spousta změn, ale o tom jindy 😉
Paní učitelky měly pro děti a nás připravené skleničky, které jsme lepili herkulesem a posypávali je umělým sněhem, následně ozdobili větvičkami a špagátkem. A na světě byl jednoduchý a rychlý svícínek.
A to bych nebyla já, abych p. uč nevymýšlela nějaký hačkovaný dáreček pod stromeček… a vznikl zvoneček.

Budeme potřebovat bavlněnou přízi… koupíte TADY, háček, nůžky, jehlu, korálek

1. Uháčkujeme 6 KS do magického kroužku.
2. Každý KS rozdvojíme (12)
3. Opět každý KS rozdvojíme (24)
4. – 12. Do každého KS háčkujeme jeden KS
13. každý druhý KS rozdvojíme (36)
14. do každého KS háčkujeme jeden KS
15. „lem“ – řetízkové oko, pevné oko – opakujeme až do konce.

Nesmíme zapomenout na „srdíčko“ zvonečku. To vytvoříme uháčkováním cca 12cm dlouhého řetízku, který přepůlíme, provlíkneme dírou nahoře zvonečku, a dole (uvnitř zvonečku) protáhneme korálek a zauzlíkujeme.

Jak by řekla naše Terka: tadááááá a máme hotovo 🙂

Tak háčku zdar a krásné a klidné Vánoce přejeme :*

V galerii níže najdete zelený zvoneček, který je podle trooooošičku jiného návodu, princip je stejný, vkládám pro inspiraci, bílý zvoneček /vííííím/ není na bílém pozadí moc vidět, ale mám už na háčku jinou barvičku, tak pak doplním.

 

 

♥   Zapojte se také do FB skupiny o háčkování s příjemnou tvořící atmosférou, kde se vzájemně inpirujeme.