Příze Dolce Maxi a Rumba

V prvním zářijovém týdnu přifrčely na shop nové klubíčka, na které jsem se táááák strašně těšila. Čekání než je Robert vyfotí a upraví fotky bylo nekonečné. Chodila jsem kolem nich a nemohla z nich nic zkusit HNED uháčkovat. Hrůza. Ale dočkala jsem se. První mi padla do ruky příze Dolce Maxi. Asi i proto že je klubíčko opravdu velké.
Hmotnost 200g a návin 70m. Dolce Maxi je takový větší sourozenec příze Dolce. Obě jsou to jemné, měkké, žinylkové příze ze 100% mikropolyesteru.
Nenapadlo mě nic lepšího než zkusit klasicky čepici. Mno… 😀 není to to pravé ořechové, ale zkusila jsem. Ideální tato příze bude na dečky, deky, polštáře, nákrčník z ní je podle mě také fajn a svetřík (možná spíše svetřisko 😀  by taky šlo). Přepočítávala jsem cca spotřebu a na obdélník 100x40cm padne zhruba jedno klubko.

Jelikož stejně jako Dolce se i Dolce Maxi dost špatně páře, rozhodla jsem se čepici nechat uháčkovanou a jen ji doplnit bambulí. A tady jsem musela použít další novinku. Přízi Rumba.
Rumba je střapatá lesklá příze s dlouhým vlasem. Velice podobná přizi Decofur Ideální pro výrobu ozdob a dekorací, nebo módních doplňků.

Posledních pár čepic jsem zdobila vlastnoručně uháčkovanou bambulkou podle návodu od Krampolinky. Ovšem na mega čepici to chtělo mega bambuli. Proto jsem návod trochu poupravila:
Kousek příze Rumba jsem si přemotala do klubíčka a háčkovala jsem dvojitě. Bambule má průměr cc 34cm.
1. 12 PDS do magického kroužku.
2. každý PDS rozdvojíme (24).
3. háčkujeme schéma: 2 PDS, 1 PDS (36).
4. – 6. PDS do každého PDS (36).
7. každý druhý a třetí sloupek sháčkujeme (24).
8. dále sháčkujeme pomocí KS každé dva sloupky do té doby než budeme mít bambuli úplně uzavřenou.
Nezapomeňte bambuli včas vycpat dutým vláknem!

Jelikož je Rumba opravdu střapatá, pracuje se s ní trochu hůře než s obyčejnou např. bavlněnou přízí. Ale háčkujeme tzv. hmatem, očka po hmatu najít jdou docela dobře. A pokud se občas netrefíme do správné dírky, tak vůbec nevadí, střapečky nedokonalosti schovají.

♥   Zapojte se také do FB skupiny o háčkování s příjemnou tvořící atmosférou, kde se vzájemně inpirujeme.