Srdíčko

Ahoj ahoj! Opět jsem potřebovala nějakou háčko věc, která bude rychlá a hezká, abych si odpočinula od většího projektu, který mám rozdělaný – a to je šátek z příze (dvojité 😀 ) nako vals. V plánu mám větší trojuhelníkový šál, kterým se budu pyšnit při grilovačkách na vysněné zahradě při chladných letních večerech 😀 fakt se těším a blííííížííí se to. Jenže je to nekonečné háčkování. A protože mi včera přišly nové barvičky příze Cattania – mám v plánu naskladnit na eshop jakmile se přestěhujeme – musela jsem ji chytit do ruky a zkusit z ní alespoň srdíčko.
Návod na toto srdce už „běhá“ po internetu dlouho, háčkovala jsem jej snad jako první můj přívěsek na klíče – kdysi, hodně kdysi. Jen je návod všude kreslený. Na psaný jsem jeětě nenarazila (možná špatně hledám 😀 ).

Tak jdeme na to?

Budeme potřebovat: přízi (v podstatě je jedno jakou vezmeme, ja mám na tyto drobnosti nejraději bavlnu, stejně jako na hračky), háček, nůžky, jehlu, výplň, knoflíčky nebo flitry na dozdobení….

Uháčkujeme 8 řetízkových ok. Do druhého oka od háčku háčkujeme KS háčkujeme jich 6, celkem máme viditelných 7 ok.
Takto uháčkujeme ještě 6 řad – celkem máme řad 7 a vznikl nám čtvereček.
Uh. řet. oko a práci otočíme. Teď budeme háčkovat první „kopulku“ srdíčka, a to tak, že do 4. očka uháčkujeme 7 2x nahozených dlouhých sloupků, ty připevníme pevným okem do rohu čtverce. Druhou kopulku vytvoříme taktéž sedmi 2x nahozenými dlouhými sloupky, píchnutými mezi třetí a čtvrtou řadu. A ukončíme opět pevným okem do rožku.
Teď budeme obháčkovávat srdíčko dlouhými sloupky:
3 řo (náhrada za první DS) plus 6 DS. Do posledního (rohového) oka uháčkujeme skupinku třech sloupků : DS, 2x nah DS, DS.
Dále háčkujeme 7 DS a opět jsme u první kopulky, tu obáčkujeme tak, že do každého očka uděláme 2DS – 6x a do posledního oka na kopulce uh. jeden PDS, do místa, kde máme PO uh. KS a pokračujeme na druhou kopulku: PDS a 6x po dvou DS.

Tadááá a máme hotovo! Takto si uháčkujeme dvě srdíčka, která k sobě buď sešijeme nebo sháčkujeme.

♥   Zapojte se také do FB skupiny o háčkování s příjemnou tvořící atmosférou, kde se vzájemně inpirujeme.